Carp Race Hruškov

65312598_2481995905418672_770621560737234944_n

V krátkosti by som sa chcel vyjadriť k už skončeným závodov Carp Race Hruškov, kde sme podľa mňa v silnej konkurencii obsadili dobré štvrté miesto.

Všetko to začalo losom, ktorý nás poslal na miesto číslo 10, ktorému sa chcelo vďaka plytkej vode chcelo vyhnúť viac tímov. Nedalo sa nič robiť.

Na rozdiel od ostatných loviacich sme my zvolili lov v vzdialenosti okolo 30-40 metrov.

Na začiatočný zákrm sme zvolili method mix, partikel a pelety, boilies prišiel na rad neskôr. Začiatok bol celkom rozpačitý. Dosť tímov malo pomerne rýchlo chytenú prvú rybu a naše prúty mlčali, no verili sme a vyplatilo sa. V noci prišiel prvý kaprík okolo 6kg ktorý nás nakopol. Nad ránom sa podaril pekný 8- kilák no predovšetkým neskutočný kapor s luxusnou stavbou tela atakujúci hranicu 18 kg. Super, sme opäť v hre. To sme však netušili že to bude na 12 hodín náš posledný kontakt s rybou. Celky okolo nás ťahali rybu za rybou a my sme sa prepadali dolu. Pred poslednou nocou tak bolo treba niečo zmeniť. Zvolili sme celkom riskantnú taktiku. Na miesto sme poslali na nakopnutie partikel, pelety a method mix. Buď to bude fungovať, alebo sa nám na miesto nasťahuje toľko bielej, že by sme na lepšiu rybu mohli zabudnúť. Odpovede sme sa dočkali okolo desiatej večer. Prišiel prvý 6 kilový amur, no to čo nasledovalo bolo neskutočné.

Na mieste sa rozpútalo doslova amurie divadlo. Za 5 hodín sme na breh dostali 9 amurov, z ktorých najväčší mal 13,66 kg a niečo okolo 110cm. Bomba! Naša listina piatich najťažších rýb výrazne zosilnela, a vyzeralo to nádejne. K úplnej spokojnosti sme ale potrebovali prepísať šesťkiláča na zozname.

To sa vďaka bohu podarilo, keď sa ráno podaril 12kg šupík. Ten náš výrazne posunul nahor. Do konca pretekov sa už nič dôležité nestalo, a tak sme s hmotnosťou piatich rýb 60,54 kg obsadili dobré štvrté miesto, no samozrejme mohlo to byť aj lepšie. Mrzia hlave stratené ryby zo začiatku závodov.

Na záver by som sa chcel poďakovať môjmu parťákovi Adamko Vajlam ktorý bol jeden z najmladších, no výkonom jedným z najlepších rybárov.

Extra poďakovanie patrí Milan Kimot Tomík a dielni #kimotteam. Guličky klobása, mexicano, gingy a hlavne MK3 šlapali na jedničku.

Samozrejme nesmiem zabudnúť na celé usporiadanie pretekov. .Petr Poláček To bolo podľa mňa zvládnuté naparádu. Verím že o rok sa opäť vidíme.

Ostatné fotky pridáme neskôr. Tieto sú kvalitou horšie, boli fotené mobilom.

Za kimotteam Denda Masaryk 

 

facebook     fb_karas         prologic

 

          rybolovnasbavi     logomojeboilies      90bc4005-fe8f-4604-9c1f-1bc4f45435d1